środa, kwiecień 18th, 2012 | Author: admin

Kredytówka przestała być oferowana wyłącznie najbogatszym klientom banków. W aktualnych czasach kredytówkę może dostać teoretycznie każdy, a jedyne co należy zrobić to otworzyć konto osobiste w jakimkolwiek banku. Najczęściej karty kredytowe mają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy dolarów limitu.

To sprawia, że w dowolnej chwili jesteśmy w stanie skorzystać z awaryjnej gotówki bez potrzeby ubiegania się o pożyczkę gotówkową. Dodatkowo płacenie kartą jest niezwykle wygodne, dlatego powinno się to robić, tym bardziej, że w aktualnych czasach dużo sklepów akceptuje karty.

Karta Kredytowa

Niestety możliwość nabycia towarów, na które nas nie stać powoduje, że często nadużywamy karty kredytowej. Jednak ze względu na ogromne oprocentowanie takich kart opisane zachowanie prawdopodobnie doprowadzi nas do długów. Jeśli korzystamy z kredytówek to powinniśmy pamiętać, że nie wolno ich traktować jak pożyczkę gotówkową. Zadłużenie na przedstawianej karcie kredytowej musimy spłacić w czasie bezodsetkowym, gdyż w pozostałych przypadkach narazimy się na ogromne koszta. Jeśli wiemy, że będzie to niemożliwe to dużo korzystniej starać się o kredyt gotówkowy na spłatę karty niż płacić bardzo duże odsetki za dług na karcie.

Category: Kredyty i Banki
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.