wtorek, kwiecień 17th, 2012 | Author: admin

Jeśli interesuje nas kredyt na zakup auta prosto z salonu to możemy liczyć na oferty wszystkich banków bez najmniejszego wyjątku. Niestety schodki zaczynają się gdy musimy wziąć pożyczkę na kupno auta używanego. W takiej sytuacji instytucje finansowe niechętnie oferują kredyty, a gdy to robią to na mało atrakcyjnych warunkach.

Tego typu sytuacja ma miejsce, ponieważ kredyt na nabycie nowego auta ma wyjątkowo dobre zabezpieczenie jakim jest zakupione auto. Jednak przy kredycie na zakup samochodu używanego pojawiają się problemy z oszacowaniem ceny auta oraz jego o wiele niższej wartości niż samochodu z fabryki.

auto

To powoduje, że banki niezwykle niechętnie dają kredyty na kupno auta używanego. Mnóstwo klientów nie dostanie tego typu pożyczki i musi zdecydować się na kredyt gotówkowy, który jest udzielany na dużo gorszych zasadach. Dotyczy to szczególnie osób, które muszą nabyć auta, które posiadają więcej niż sześć lat, gdyż w takiej sytuacji wycena auta znacząco spada z tygodnia na tydzień.

Jednak niektóre instytucje finansowe wyszły już z odpowiednią inicjatywą oraz oferują kredyt na kupno auta używanego, lecz niestety tego typu ofertom dużo brakuje do ideału.

Category: Kredyty i Banki
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.